Hasan Kara: “Ben bir hamurum ve beni yoğurun, ben pişmek istiyorum.”

WhatsApp Image 2022 05 09 at 00.39.24 720x420 1

Bize biraz kendinizden ve yaptığınız çalışmalardan bahseder misiniz?

Merhaba, ben Hasan. 26 yaşında. Boyum 1.90, kilom 79, göz rengim yeşil. 2014 yılında Muğla’da mankenliğe ilk adımımı attım. Son 3 yılda benim için manevi değeri yüksek işlerde yer aldım. Bazıları henüz yayımlanmadı ama benim için çok değerliydiler. Modelliğe amatör olarak başladım ve şimdi iş tekliflerine göre profesyonel olarak devam ediyorum. İş teklifleri dışında, bir reklam ajansıyla çalıştığım için çalışma alanım oldukça genişledi. Bu arada reklam çekimleri en sevdiğim çekimlerdir. Bunun dışında Trendyol, dijital platformlar, diziler, filmler gibi çalışmalarım var. 2017 yılında bir Fashion dergisinin Kıbrıs’taki Best Style of Cyprus yarışmasında 2. oldum. 2019 yılında Bay & Bayan I, Model of Turkey Yarı Finallerinde yer aldım. Bunun dışında sektörün önemli isimleriyle çalışma fırsatım oldu. Kişisel bakımıma ve giydiğim kıyafetlerin uyumuna çok dikkat ederim. Kalbimden gelen kombinasyonlar yapıyorum ama her zaman bir uyum buluyorum, çevremin bu yönü beni mutlu ediyor, sık sık iltifat alıyorum.

Sinema, dizi ve tiyatro üçlüsünden size en çok keyif veren sanat dalı hangisi ve neden?

Benim için üçünün de ayrı yeri var ve hepsi birbirinden değerli dallar. Ama genel olarak akılda kalıcılığı savunuyorum. Elbette dizilerden ve tiyatrolardan efsane diyebileceğimiz eserler var ama bu konuda benim için Sinema ilk sırada yer alıyor. Çünkü aradan yıllar geçmesine rağmen hala izlenen ve beğenilen, modası hiç geçmeyen ya da bir trendden oluşmayan filmler var. Tabii ki, tekrar tekrar izlemeye de değer. Sinema benim için çok şey ifade ediyor. Çünkü bir iş yapıyorsun, milyonlar izliyor, akıllarda kalıyor, unutulmaz… Bir sanat dalı olsaydım, Sinema olmak isterdim.

Dünya tiyatrolarından ya da müzikallerinden favorileriniz neler? Bunlardan en çok hangisinde yer almak isterdiniz? Ya da birlikte oynamayı hayal ettiğiniz bir idolünüz var mı?

Müzikalleri takip etmiyorum. Açıkçası beni ilgilendirmiyor. Ama dünya tiyatrosunun en sevdiğim eserlerinden biri Arthur Miller’ın Satıcının Ölümü. Bu oyunda kendim satıcı olmak istiyorum. Çünkü duygularınızı hissettirmek, seyirciyi etkilemek, o anı yaşatmak istedim.

Bir idol olarak Jason Statham’ın oyunculuğunu beğendiğimi söyleyebilirim. Aksiyon filmleri izleme sebebimdir diyebilirim. Onunla aksiyon dolu, hit bir filmde oynamak isterim. Halit Ergenç ve Tuba Büyüküstün ile Türkiye’de bir projede yer almak istiyorum.

Yeni projeleriniz olacak mı? Sizi sinema, tiyatro ve dizilerde görebilecek miyiz?

Yeni projeler elbette olacak ama onları değerlendirip değerlendirmeyeceğim henüz belli değil. İleride hayır diyemeyeceğim bir proje varsa belki değerlendirebilirim, şimdilik bir planım yok.

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Modelliğe başladığımda dolandırıldım. Daha sonra çevre illerde freelance çalışan kaliteli fotoğrafçılara mail attım. Aynı mesajı birçok fotoğrafçıya gönderdim. O e-postanın sonunda çok güzel bir söz vardı: “Ben bir hamurum ve beni yoğurun, pişirmek istiyorum.”

Geri dönenlerle konuştuktan sonra en çok anlaştığım kişiyle freelance çekimler yapmaya başladım. Portfolyomu oluşturup başkalarına sunabileceğim işler yaptım. Çok istediğin bir şey için zamanı görmezden geliyorsun ve hemen hemen her şeyi istiyorsun ama bazı şeyler yüzünden hüsrana uğrayabilirsin. Modelleme çok aceleye gelmez. Her şeyden önce sağlam bir altyapı, çok fazla tecrübe ve teknik bilgi gerektirir. Bunlara hemen sahip olamazsınız, tecrübenizi arttırdıkça ekstra bir şey yapmadan kendinizi bu sektörün içinde buluyorsunuz. Bu sektörde iyi iş çıkardığını düşündüğünüz insanlara istekli olduğunuzu gösterin, emin olun, gerisi sadece sabrınız ve kararlılığınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

IMG 20220618 WA0019 1

Emre Korkmaz: “Rap müzik benim için vazgeçilmez!”

oguzhanbolat 740x420 1

Oğuzhan Bolat: “Tiyatro bambaşka bir şey. Gelecekte kesinlikle yapmak istiyorum.”