HomeOnlyfans nedir, nasıl kullanılır?GenelOnlyfans nedir, nasıl kullanılır?

Onlyfans nedir, nasıl kullanılır?

OnlyFans, içerik oluşturucuların etkilerinden para kazanmalarını sağlayan bir abonelik sitesidir. İçerik oluşturucular, içeriklerini bir ödeme duvarının arkasında kilitleyerek hayranların aylık bir ücret veya bir defaya mahsus bahşişle erişmesine izin verebilir. Site, 2016 yılında İngiliz teknoloji girişimcisi ve yatırımcı Timothy Stokely tarafından kuruldu ve şu anda 30 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıyı ve 450.000’den fazla içerik oluşturucuyu barındırıyor.

OnlyFans 2016’da piyasaya sürüldüğünden beri site, içerik oluşturuculara 600 milyon dolardan fazla ödeme yaptı. İçerik oluşturucular, hayranlarının her ay 4,99 ila 49,99 ABD doları arasında bir aylık abonelik yoluyla içerik için ödeme yapmasına izin verebilir (OnlyFans %20 ücrete tabidir). Ayrıca, hayranlarından izleme başına ödeme yoluyla içeriğe erişmek için ücret aldıkları ücretsiz sayfalara da sahip olabilirler. Diğer içerik oluşturucular, kazançlarını çeşitlendirmek ve optimize etmek için hem ücretsiz bir sayfaya hem de bir abonelik sayfasına sahiptir. Oyuncu Bella Thorne, OnlyFans’e katılıp birkaç gün içinde milyonlarca dolar topladıktan sonra, OnlyFans, PPV fiyatlandırmasını gönderi başına 50 ABD Doları ve yeni hayranlardan bahşiş başına 100 ABD Doları ile sınırlayan işlem limitleri uyguladı. Ayrıca bazı ülkelerde ödeme sıklığını haftalık ödemelerden 21 günde bir ödemelere değiştirdiler.

OnlyFans’ın bir mobil uygulaması bulunmuyor. Apple, App Store’da “açıkça cinsel içerik” barındıran uygulamalara izin vermediği için bunu not etmek önemlidir.

Cinsel içerikle ne demek istiyorlar?

OnlyFans yaratıcıları, diğer sosyal medya sitelerinde uçmayan pek çok şeyi yaparak kendilerini yayınlayabilir lakin bu yalnızca bu amaç için yaratılmamıştır. Aslında sitede yetişkinlere yönelik materyal sunmayan içerik oluşturucular var. Sanatçılar, fitness eğitmenleri, şefler ve siteyi içeriklerinden para kazanmak için kullanmak isteyenler bu grubu oluşturuyor. Bununla birlikte, sitenin kısıtlama eksikliği göz önüne alındığında, OnlyFans hızla yetişkin sanatçılar, seks işçileri ve NSFW içeriğini paylaşan modeller için güvenilir bir mekan haline geldi.

İçerik oluşturucular, sansürsüz, X dereceli resimler ve videolar yayınlayabilir. Takipçilerin içerik oluşturucularla gerçek zamanlı olarak etkileşim kurabileceği canlı yayınlar düzenleyebilir. OnlyFans ayrıca, içerik oluşturucuların izleyicilerine e-posta pazarlamasına benzer şekilde pazarlamalarını sağlayan, yeni veya özel içerik, anketler ve daha fazlasını bilmelerini sağlayan bir mesajlaşma özelliğine sahiptir. Bu canlı performanslar, kitle etkileşimini, marka yakınlığını artırma ve görüntülemeyi optimize etme yönünde uzun bir yol kat ediyor.

OnlyFans’ı Kimler Kullanıyor?

OnlyFans, fitness eğitmenlerine, yazarlara, sanatçılara, şeflere ve daha fazlasına ev sahipliği yapmaktadır. Ancak bu, işlerin yalnızca açık olmayan tarafıdır. OnlyFans, insanların Instagram, Facebook ve TikTok gibi diğer sosyal medya sitelerinde yasaklanmalarına neden olacak içerik yayınlamalarına izin verdiğinden, video ve resim yükleyen ve hayranlarıyla doğrudan mesajlar kullanarak etkileşime giren seks işçileri ve amatör pornograflar tarafından da yaygın olarak kullanılmaktadır.

OnlyFans’ın amacı, içerik oluşturucuların içeriklerini oluşturmaları ve dağıtmaları, bir takipçi kitlesi oluşturmaları ve para kazanmaları için bir platform sağlamaktır. Örneğin, Influencer Caroline Calloway, edebi karakterler gibi kostümler giydiği bir OnlyFans sayfası kurdu. Bu içeriği paylaşmak, ona 220.000 $ ‘dan fazla tahmini yıllık maaşı kazandırır. E-kız etkileyicisi Belle Delphine gibi diğer etkileyiciler, hayranlardan yetişkin içeriğine erişim için ayda 35 dolar üyelik ücreti talep edebiliyor.

Blac Chyna, Chad Johnson, Safaree Samuels ve Erica Mena gibi Reality TV ünlüleri de platformda. Ve yine, tüm içerik oluşturucular platformu müstehcen içerik satmak için kullanmaz. The-Dream, yeni albümü SXTP4’ü tanıtmak için bir OnlyFans hesabı oluşturdu. Platformu hayran kitlesiyle bağlantı kurmak için kullanıyor ve onları şarkılarına kendi “şehvetli koreografilerini” göndermeye teşvik ediyor.

OnlyFans Nasıl Çalışıyor?

OnlyFans’in kullanımı kolaydır. İçerik oluşturucular, içeriklerini (videolar, makaleler, fotoğraflar) siteye yükler. İçerik oluşturucular sayfalarını ücretsiz veya ücretli olarak ayarlayabilir ve ardından hayranlar özel içeriğe erişmek için ödeme yapabilir. İçerik oluşturucular ücretsiz olarak hesap oluşturabilirken, platformdan para kazandıklarında OnlyFans %80 ödüyor ve kazancın %20’sini komisyon olarak alıyor.

OnlyFans 2016’da piyasaya sürüldüğünden beri site, içerik oluşturuculara 600 milyon dolardan fazla ödeme yaptı.

Onlyfans Güvenilir Midir?

OnlyFans’teki içeriğin çoğu açık olduğundan, kullanıcıların en az 18 yaşında olması ve kaydolmak için devlet tarafından verilmiş bir kimliğe ihtiyaçları olacaktır. İçerik ayrıca OnlyFans tarafından korunur ve platformun dışında paylaşılamamasını sağlar. Aslında, bir kullanıcı sitede bir ekran görüntüsü almaya çalışırsa, içerik karartılmış olarak görünecektir. Kullanıcılar, neler olup bittiğini ekran görüntüsü almaya veya kaydetmeye çalışırken yakalanırlarsa da yasaklanırlar.

OnlyFans gizliliği ciddiye alır ve içerik oluşturucuların platforma güvendiği içeriği nasıl korumaya çalıştıklarını gösterir. OnlyFans yaptığı açıklamada, “bildirilen tüm telif hakkı ihlallerine karşı resmi yayından kaldırma bildirimleri yayınlayan özel bir DMCA ekibine” sahip olduklarını belirtti. DMCA ekibi, tüm yasadışı barındırma hizmetleri, hedef web siteleri ve etki alanı kayıt kuruluşları hakkında bildirimler yayınlamanın yanı sıra, tüm büyük arama motorlarına telif hakkı ihlallerini bildirir.

OnlyFans’tan Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Minimum abonelik fiyatı aylık 4,99 ABD doları ve maksimum abonelik fiyatı aylık 49,99 ABD dolarıdır. İçerik oluşturucular, minimum 5 ABD dolarından başlayan ipuçları veya ücretli özel mesajlar da ayarlayabilir. Ücretli ipuçları ve özel mesajlar yalnızca kazancı artırmakla kalmaz, aynı zamanda içerik oluşturucuların hayranlarıyla etkileşim kurmasına ve sadık bir takipçi kitlesi oluşturmasına yardımcı olur.

Miss Swedish Bella (diğer adıyla Monica Huldt), aylık abonelik fiyatı 6,50 ABD doları olarak belirlenmiş olmasına rağmen, OnlyFans’te en çok kazanan içerik oluşturuculardan biridir. Parasının büyük kısmını, özel mesajla gönderilen görevlendirilmiş işler için aldığı ücretlerden kazanıyor. Business Insider, Huldt’ın 1100’den fazla abone kazandığını ve OnlyFans üzerinden yılda 100.000 dolarddan fazla para kazandığını bildirdi.

Bu, OnlyFans’te bir varlık oluşturan birçok çevrimiçi seks işçisi tarafından da yineleniyor. Birçoğu, platformda makul miktarda para kazanmanın ne kadar zor olduğundan bahsediyor, çünkü büyük bir kısmı bir takipçi oluşturabilmekle doludur. Bunun ötesinde, hesap yeterince büyük bir kâr elde etmeye başlamadan önce bir süre tutarlı bir şekilde içerik üretmek için zaman ve enerji harcamanız gerekir.

OnlyFans yaratıcıları, sitede kişiselleştirilmiş veya etkileşimli içeriği ek ücret karşılığında satabilir. Bazı içerik oluşturucular, sundukları içeriği ve etkileşimleri ve her birinin maliyetini ayrıntılarıyla anlatan bir ipucu menüsü oluşturdu.

OnlyFans, platformda para kazanma konusunda şu tavsiyeyi sunuyor: “Kazanç tahmininiz gerçekten yüklediğiniz içeriğin kalitesine ve miktarına bağlıdır. Ne kadar çok gönderi yayınlarsanız, o kadar çok teşvik olur. Hayranlarınızın profilinize abone olması (ve abone kalması) için aktif olunması şarttır. “

OnlyFans’e Nasıl Başlanır?

Bazı sosyal medya platformlarından farklı olarak, OnlyFans’i yalnızca abone veya içerik oluşturucu olarak kullanabilirsiniz. Kazanan olmak için banka hesabınızı profilinize eklemeniz ve içerik yüklemeye başlamanız yeterlidir. Bahsettiğimiz gibi, içerik oluşturucular kendi fiyatlandırmalarını OnlyFans’ın minimum ve maksimumları dâhilinde belirleyebilirler (minimum 5 $ bahşiş miktarı olan abonelikler için aylık 4,99 $ ila ayda 49,99 $). İçerik oluşturucular, her 21 günde bir, getirdiklerinin %80’i oranında bir ödeme alırlar. OnlyFans, OnlyFans sitesini ve uygulamalarını çalıştırma, barındırma ve ödeme işlemleri ile ilgili maliyetleri karşılamak için ücretlerden %20 komisyon keser.

Nasıl OnlyFans Yaratıcısı Olunur?

Buradan kayıt olun.

E-posta adresinizi onayladıktan sonra profilinize yönlendirileceksiniz. Bu işlemler oldukça sıkıcı, bu yüzden özel bir kullanıcı adı, profil resmi, web sitenizi, konumunuzu ekleyerek kişiselleştirmek için zaman ayırdığınızdan ve Hakkında bölümünüzü doldurduğunuzdan emin olun. Ayrıca Spotify hesabınızı bağlayabilir veya hatta Amazon istek listenize bir bağlantı ekleyebilirsiniz. En azından, bir profil resmi, başlık resmi eklemeniz ve Hakkında bölümünü doldurmanız gerekir.

Fiyatlandırmayı belirlemek istiyorsanız, Abonelik Fiyatı bölümünün altındaki Banka Hesabı veya Ödeme Bilgileri Ekle’yi tıklamanız gerekir.

Açılan kısımda en az 18 yaşında olduğunuzu onaylayın ve İleri deyin.

Bir sonraki ekranda, yasal adınızı, adresinizi, doğum tarihinizi paylaşmanız ve devlet tarafından verilmiş kimliğinizin (ve kimliğinizi istediğiniz bir selfie’nin) resimlerini yüklemeniz ve cinsel olarak paylaşıp paylaşmayacağınızı belirtmeniz gerekir. Tüm bilgilerinizi girdikten sonra Onay İçin Gönder’i tıklayın.

Hesabınız onaylandıktan sonra banka bilgilerinizi ekleyebilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Nasıl OnlyFans Abonesi Olunur?

Buradan kayıt olun.

E-posta adresinizi onayladıktan sonra, OnlyFans sayfasının sağ üst köşesindeki profil simgesine tıklayın. Ardından, bir ödeme kartı eklemek ve abone olmak için Kartlarınız’a tıklayın.

Ödeme bilgilerinizi kaydettikten sonra, takip etmek istediğiniz herhangi bir profilde abone ol düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Bir profile abone olduğunuzda, içerik hemen kullanılabilir olacaktır. İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

Komisyon Alın

OnlyFans ayrıca, bir içerik oluşturucuyu platforma yönlendirenlerin, yönlendirilen içerik oluşturucu tarafından kazanılan ilk 1 milyon dolara kadar ilk 12 ay boyunca belirtilen içerik oluşturucunun kazancının %5’ini kazanabilecekleri bir tavsiye programı sunar. Yönlendirilen içerik oluşturucuların sayısında veya toplam tavsiye kazançlarında herhangi bir sınırlama yoktur. Tavsiyeler aylık olarak ayın ilk iş gününde ödenir.

Tavsiye programı, bahsi geçen içerik oluşturucunun ömür boyu kazancının %5’ini ödüyordu, ancak platformun popülaritesiyle, yönlendirmeler artık kayıt olduktan sonraki yılla sınırlı oluyor, önerilen içerik oluşturucu tarafından kazanılan ilk 1 milyon dolara kadar. Bazı içerik oluşturucular, özellikle birçok seks işçisi gelirleri için OnlyFans platformuna güvendikleri için, OnlyFans’i eski sistemi yeniden kurmaya zorlamak için bir dilekçe oluşturup desteklediler. OnlyFans’in içerik oluşturucuların en yüksek kazançlarından %20 daha fazlasını aldığını düşündüğünüzde, bu gerçekten haksız bir beklenti değil.

Abonelik Temelli Sosyal Medyanın Yükselişi

OnlyFans, ortaya çıkan abonelik tabanlı sosyal medya platformlarından sadece biridir. Anti-Facebook olmakla övünen abonelik tabanlı bir sosyal ağ olan MeWe, platformun kullanıcılarına bir iş sayfası ekleme, sesli ve görüntülü arama ekleme ve bulut depolama alanı ekleme gibi hizmetler için ödeme yapma seçeneği sunan premium bir hizmet başlattı.

Ayda 4,99 ABD doları karşılığında kullanıcılar tüm premium özelliklere erişebilir. MeWe, Facebook’a alternatif arayan platformunda zaten milyonlarca kullanıcı kazandı.

Küresel COVID-19 salgını 2020’nin başlarında başladığından beri, Google’da “onlyfans” aramaları muazzam bir şekilde arttı ve OnlyFans, sitenin Mart ve Nisan ayları arasında siteye her gün yaklaşık 200.000 yeni kişinin abone olduğunu görerek %75 artış sağladığını bildirdi.

OnlyFans’i Kimler Kullanıyor?

Modeller, müzisyenler, oyuncular vb. gelir elde etmek için OnlyFans kullanıyor.

Cardi B – Müzisyen
Tana Mongeau – İnfluencer
Bella Thorne – Aktris
Farrah İbrahim- Reality TV yıldızı
Blac Chyna – Reality TV yıldızı
Dorinda Medley- Reality TV yıldızı

İzleme başına ödeme mesajlarından nasıl para kazanılır?

İzleme başına ödeme mesajları ya da PPV’ler dâhil olmak üzere, OnlyFan’da para kazanmak için kullanabileceğiniz ek araçlar bulunmaktadır. Bu ek araçlar, hayranlarınız ile mesaj yoluyla paylaştığınız içeriktir, lakin bunu görüntülemek için ise para ödemeleri lazımdır. PPV’leri mesajlarınıza girerek, hesaba bir mesaj oluşturarak, medyanızı ekleyerek ve fiyatınızı ayarlamak için sağ alttaki fiyat etiketine tıklayarak bireysel hesaplara gönderebilirsiniz.

Tüm hayranlarınıza aynı anda PPV yollamak istiyorsanz için mesajlaşma sayfasına gidin ve Yeni mesaj ve Tüm aboneler sekmelerini seçin, belirleyin. Mesajınızı yazın, medyanızı belirleyin ve ekleyin ve fiyatınızı belirlemek için fiyat etiketi simgesine tıklayın. Son olarak Gönder’e tıkladığınızda tüm abonelerinize gönderilecektir ve bu kadar!

OnlyFans Güvenli Midir?

OnlyFans’a yalnızca 18 yaşın üzerindeki kişilerin kaydolmasına izin verilir ve web sitesi, kişilerin siteyi kullanmasına izin vermeden önce devlet tarafından verilmiş kimlik aracılığıyla kanıt ister.
Ayrıca, şirket güvenli bir üçüncü taraf ödeme sağlayıcısı kullanır, bu nedenle platformun yaratıcıları kredi kartı bilgilerinizi görmez ve ödeme bilgileri şirket tarafından saklanmaz.

OnlyFans’ta anonim olabilir misiniz?

Siz OnlyFans üzerinde İsminin gizli kalmasını ancak gerçekten kimliğini bulmak için takipçilerinizi istemiyorsanız size almalı birkaç adım vardır:

Yüzünüzü göstermek zorunda değilsiniz.

Kullanım sayfanızda bir takma ad kullanın (eğer yok herkese gerçek isminizi söylemek için); ancak gerçek adınızı OnlyFans admin’e söylemeniz gerekecek.

Diğer sosyal sayfalardan OnlyFans sayfanıza gerçek adınızla bağlantı sağlamayın.

Konumunuzu vermeyin.

Ortalama Bir Kişi OnlyFans’ta Ne Kadar Kazanıyor?

Açıkçası bu, OnlyFans hesabınızı nasıl kullanmayı planladığınıza bağlıdır. Platform aracılığıyla müstehcen fotoğraflar satmayı düşünüyorsanız, örneğin yemek pişirme videoları ve yemek kitapları satmak istemenizden muhtemelen daha fazla kazanacaksınız. Bir yetişkin içerik yaratıcısı olan Monica Huldt, bildirildiğine göre ayda 6,50 ABD doları ödeyen abonelerden oluşan bir karışımın yanı sıra görüntüleme başına daha yüksek ücretler talep ediyor.

OnlyFans’de Ne Yapabilirsiniz?

Diğer geleneksel sosyal ağlarda yapamayacağınız pek çok şeyi OnlyFans üzerinde yapabilirsiniz; bu nedenle yaratıcılarının porno aktiviteleri ile ün kazandı. Ancak, OnlyFans sadece bir porno platformu değildir. Fitness eğitmenlerine, yazarlara, sanatçılara, şeflere ve daha fazlasına ev sahipliği yapmaktadır. OnlyFans, içerik oluşturucuların içeriklerini oluşturup dağıtmaları, bir takipçi kitlesi oluşturmaları ve para kazanmaları için bir platform sağlamayı amaçlamaktadır. Platformda birçok etkileyiciyi ve gerçek hayattaki ünlüleri bulacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir